محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

041-33324869

نحوه ریست آداپتور های شبکه در ویندوز 10

  • مقالات مرتبط
نحوه ریست آداپتور های شبکه در ویندوز 10

چگونه تمام آداپتورهای شبکه را در ویندوز 10 ریست کنیم

اولین کاری که شما برای ریست کردن تمام آداپتورهای شبکه موجود در کامپیوتر یا دستگاه موبایل ویندوز 10 باید انجام دهید، این است که اپلیکیشن settings را باز کنید. سریع‎ترین روش برای انجام این کار این است که به طور همزمان کلیدهای Windows + I را روی صفحه کلید فشار دهید.

  • reset network adapters 0

بعد از باز شدن پنجره اپلیکیشن settings به بخش Network & Internet برويد.

 

  • reset network adapters 1

در ستون سمت چپ پنجره این بخش روی گزینه Status کلیک کنید.

  • reset network adapters 2

در قسمت سمت راست پنجره به سمت پایین اسکرول کنید تا به انتهای بخش تنظیمات برسید. در این قسمت روی لینک Network reset کلیک کنید.

  • reset network adapters 3

با کلیک روی این لینک اپلیکیشن settings یک پنجره جدید با نام Network reset را باز خواهد کرد که شامل یک متن اطلاعیه به این شرح است: «انجام این کار باعث حذف و سپس نصب مجدد تمام آداپتورهای شبکه شما خواهد شد و تمام اجزای شبکه شما به تنظیمات اصلی خود بازگردانده می‎شود. ممکن است لازم باشد سایر نرم افزارهای مربوط به شبکه خود از جمله نرم افزار V P N یا سویچ‎های مجازی را مجددا نصب کنید.»

اگر شما با این توضیحات مشکلی ندارید و مایل هستید به فرآیند ریست کردن آداپتورهای شبکه ادامه دهید روی دکمه Reset now کلیک کنید.

  • reset network adapters 4

برای تاکید دوباره ویندوز 10 از شما سوال خواهد کرد که آیا اطمینان دارید که می‎خواهید آداپتورهای شبکه خود را ریست کنید. در صورت مثبت بودن پاسخ روی دکمه Yes کلیک کنید.

  • reset network adapters 5

بعد از تایید شما و انجام مراحل اولیه، ویندوز 10 به شما اطلاع می‎دهد که کامپیوتر یا دستگاه موبایل شما ظرف 5 دقیقه خاموش خواهد شد. این پنجره اطلاعیه را ببندید و تا قبل از اتمام این زمان تمام کارهای خود را ذخيره کنید.

  • reset network adapters 6

توجه داشته باشید كه اگر نمی‎خواهید این 5 دقیقه را منتظر باشید می‎توانید خودتان به طور دستی کامپیوتر یا دستگاه موبایل خود را ری‎استارت کنید. نتیجه هر دو کار یکی خواهد بود.

بعد از ری‎استارت شدن کامپیوتر یا دستگاه شما تمام آداپتورهای شبکه ریست شده و نیاز به پیکربندی دوباره دارند. در فرآیند این تنظیمات نیز بخشی وجود دارد که شما باید تعیین کنید آیا مایل هستید دستگاه ویندوز 10 شما توسط سایر دستگاه‎های متصل به شبکه شما قابل شناسایی باشد یا خیر.

  • reset network adapters 7

شما همچنین باید از ابتدا تمام تنظیمات مورد نیاز پیکربندی شبکه خود را انجام دهید. اگر از پراکسی یا V P N استفاده می‎کردید باید آنها را نیز از ابتدا تنظیم کنید.

ریست کردن آداپتورهای شبکه در ویندوز 10 بسیار راحت بوده و با چند کلیک قابل انجام است. اما این تنها مسئله شما برای داشتن یک شبکه نوسازی شده نیست، برای رسیدن به همان شبکه قبلی که به خوبی کار می‎کرد باید پیکربندی قبلی را روی آداپتور نوسازی شده نیز انجام دهید که ممکن است به راحتی ریست کردن آن نباشد، بنابراین حتما اطلاعات مربوط به تنظیمات قبلی شبکه خود را یک جا یادداشت کنید تا راحت‎تر بتوانيد آنها را بازنشانی کنید.

در صورتی که مطالب سایت برای شما مفید بوده است، می توانید از طریق لینک زیر از سایت حمایت کنید.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!